הרצאות וסדנאות.


אחד מתחומי הייעוץ העסקי החשובים ביותר, בפרט כאשר מדובר בייעוץ לארגונים, הינו הנחיית הקבוצות והעברת המתודות שמטרתן לשפר את חיי הקבוצה.

הדינמיקה הקבוצתית, היא חלק מהותי ומכונן ההצלחה שלכם. בין אם מדובר בעסק ובין אם במשפחה, אופן התנהלות הקבוצה קובע את מידת הצלחתה, מידת ההנאה של הפרטים בתוכה, הפוטנציאל להמשך צמיחה ארגוני ומידת תשוקת העובדים להתקדם בעבודתם. באמצעות כמה שיטות מקצועיות ומוכחות, ניתן להעניק לקבוצה כלים משמעותיים להתייעלות.

מה חשוב בהרצאות ובסדנאות?
זה עלול להישמע מעט שאפתני, אבל לפי נסיוננו: איך תהליך שאי אפשר להשיג באמצעות סדנה נכונה. בין אם מדובר בגיבוש והידברות בצוות, יצירת מוטיבציה שתדבק בעובדים לאורך זמן, חידוד יכולות חלשות וטיפוח החזקות, הפיכת סביבת העבודה למקום דינמי, מכיל ונוח. נוסף על כך, בהרצאות שאנו מעבירים נסקרים כל הנושאים הרלוונטיים להצלחת העסק ולמימוש עצמי, כאשר הכל מועבר בדרך אינטראקטיבית ובאופן מקצועי ומוכוון קהל יעד. אם יש לכם יעדים להשיג בעבודה ובחיים האישיים, פניה לשירותי ההרצאות והסדנאות שלנו תעזור לכם לכבוש אותם.
בחינת הדינמיקה הקבוצתית
בתהליך זה, כלל המרכיבים הבין-אישיים, המעשיים והמילוליים של העובדים, ייבחנו באופן מדויק על ידי היועץ. ניתן יהיה לאתר את מידת הדומיננטיות, המיקום והאסרטיביות של יחיד בתוך הקבוצה, וניתן יהיה להבין כיצד ניתן לחזק אותה וממה יש להיפטר. משימות קבוצתיות ייחודיות יאפשרו לכל אחד להבין את מיקומו ואת אפשרויות הפיתוח העצמאיות שלו. פני הקבוצה משתנים לחיוב בזכות תהליכים אלה, ובשמירה על השיטה, ניתן לשמור כל שינוי חיובי לטווח הארוך.
מודל חמשת שלבי ההתפתחות בקבוצה
לכל קבוצה יש מספר שלבי יצירה מסוימים, בעלי צביון עצמאי כל אחד.
  • השלב הראשון - היכרות ובנייה של הקבוצה. כאשר היחסים נעימים אך שטחיים יחסית בין העובדים, וכולם רוצים להתקבל בחברה החדשה סביבם.
  • השלב השני - סיעור מוחות.  כאשר היחסים מעמיקים ומתמודדים עם הבעיות הפנימיות העומדות בפני הקבוצה, השקפות עובדיה, הבדלים ביניהם, לעיתים קונפליקטים.
  • השלב השלישי - תכנון עבודה יעילה כקבוצת עבודה, לא כיחידים, והשתתת כללי התנהגות מוסכמים.
  • השלב הרביעי - ביצוע המשימות.
  • השלב החמישי – פירוק.
שכלול יכולות
בהרצאות ובסדנאות המועברים לקבוצות, יילמדו גם הכללים לרתימה תקשורתית, יינתנו כלים לעמידה נכונה מול קהל והצגת פרזנטציה, בניית הרצאה טובה ואופן העברתה. בנוסף, תילמד טכניקה להכנת מצגת עסקית, וכל חבר יקבל משוב שנכתב במיוחד עבורו לאור איסוף אינפורמציה.

הפכו את האווירה הקבוצתית בעבודה שלכם להכי טובה שאפשר. חיו חיים מקצועיים מאושרים יותר באמצעות שיפור הדינמיקה הקבוצתית לתמיד.

צור קשר


לפגישת ייעוץ ללא התחייבות


טואול - בניית אתרים באינטרנט